Skip to main content

Ogłaszamy nabór do grupy terapeutycznej. Grupa rozpocznie pracę, dopiero wówczas gdy  zbiorą się chętni uczestnicy. Prosimy osoby zainteresowane o zgłaszanie chęci swojego uczestnictwa.

Proponujemy pracę w grupie zamkniętej, o stałej ilości osób. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu na 1,5 godzinnych sesjach terapeutycznych w każdą środę w godz. 19.00-20.30. Grupę poprowadzą dwie cenione psychoterapeutki  Agnieszka Abramowska oraz Sylwia Skibska, posiadające bogate doświadczenie w pracy zarówno indywidualnej jak i grupowej z osobami doświadczającymi objawów lękowych.

Warunkiem poprzedzającym udział w grupie jest spotkanie konsultacyjne z psychoterapeutą. W tym celu, proszę o kontakt pod numerem telefonu 603 659 212, lub mailowo: leonska@onet.eu.
Cena: 80 zł za półtoragodzinną sesję raz w tygodniu.

Zupełnie naturalne jest odczuwanie strachu, w momencie gdy pojawia się realne zagrożenie. Przeżywany w takiej sytuacji strach jest naszym wewnętrznym czujnikiem chroniącym nas przed niebezpieczeństwem zewnętrznym. W takiej postaci ma niewątpliwie adaptacyjny charakter.  Jest racjonalny, realny i adekwatny do sytuacji.

Lęk natomiast jest jego przeciwieństwem. Lęk może przyjmować postać wolno płynącego napięcia pozornie nie mającego swojego źródła, ale bywa też często nagły, irracjonalny i niezwiązany w żaden sposób z sytuacją, w której się pojawia. Nie można go przewidzieć, jest bardzo intensywnym przeżyciem, nie mającym uzasadnienia i racji bytu. Ale jest, i osobom, które go często odczuwają przysparza wiele cierpienia,  nierzadko przejmując kontrolę nad ich życiem.

Wszystkim tym, którzy doświadczają na co dzień objawów lękowych proponujemy udział w grupie psychoterapeutycznej.  Praca w grupie terapeutycznej posiada szczególną wartość, bowiem obecność innych uczestników grupy może dodatkowo korzystnie wpływać na proces terapeutyczny danej osoby. Ponadto w pracy grupowej terapeuta może zastosować różne techniki pracy terapeutycznej, które charakteryzują się dużą skutecznością osiągania celów terapeutycznych każdej osoby w grupie.  Reasumując, można przyjąć, że praca terapeutyczna grupowa pozwala na zintensyfikowanie rezultatów terapeutycznych i szybszy rozwój osobisty uczestnika grupy.

Polecam pracę w grupie wszystkim tym, którym zależy na zmianie funkcjonowania w życiu dzięki  uzyskaniu wglądu w siebie oraz poznaniu własnych schematów myślenia i przeżywania siebie. To i inne wartości będą Państwa udziałem, dzięki uczestnictwu w grupie. Zapraszam serdecznie.

dr Alicja Hess-Leońska