Skip to main content

DOBRY PSYCHOLOG ? SZCZECIN

JAK WYBRAĆ SKUTECZNEGO PSYCHOTERAPEUTĘ?

Kiedy potrzebujesz wsparcia, przeżywasz trudności, jesteś na życiowym zakręcie, nie dajesz sobie rady z narastającymi problemami i dojrzałeś do decyzji o poszukiwaniu psychoterapeuty to znaczy, że stoi przed Tobą zadanie wyboru doświadczonego specjalisty.

Kiedy już wpiszesz do wyszukiwarki hasło ?dobry psycholog Szczecin? zwróć uwagę na kilka elementów, dzięki którym możliwie szybko dokonasz weryfikacji doświadczenia oraz kompetencji zawodowych psychoterapeuty. To bardzo ważne ? chodzi przecież o Twoje zdrowie, samopoczucie oraz kondycję psychiczną.

WYBÓR DOBREGO PSYCHOLOGA TO PIERWSZY KROK DO UDANEJ TERAPII

SPRAWDŹ PAKIET WSKAZÓWEK, KTÓRE POZWOLĄ CI PODJĄĆ WŁAŚCIWĄ DECYZJĘ

DOBRY PSYCHOLOG SZCZECIN ? KOMPETENCJE

Psychoterapia to młoda dziedzina, co więcej, ze zdrowiem psychicznym wiąże się wiele profesji, dlatego ogólna wiedza na temat kompetencji i doświadczenia psychologów i psychoterapeutów jest stosunkowo niska. Na co zatem należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

PSYCHOTERAPEUTA POD LUPĄ

Psychoterapeuta to przede wszystkim absolwent studiów magisterskich, który przeszedł co najmniej 4-letnie szkolenie, które oprócz zajęć merytorycznych, obejmuje także indywidualną terapię szkoleniową w ilości 200 godzin lub terapię szkoleniową w grupie self-experience.

Psychoterapeuta musi ponadto spełnić warunek odbycia stażu klinicznego ? minimum 300 godzin, z czego 150 godzin odbytych na oddziałach psychiatrycznych stacjonarnych lub dziennych.

Staż uwzględnia zagadnienia ściśle związane z psychoterapią, np. diagnozą nozologiczną, psychopatologią, czy metodami interwencji psychoterapeutycznych.

Kryteria ukończenia poszczególnych szkół psychoterapii mogą się jedynie nieznacznie różnić między sobą, na przykład ilością odbytych godzin analizy własnej bądź godzin odbytych stażu zawodowego.

Ważne jest także, by psychoterapeuta był absolwentem Szkoły, która posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego bądź Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego ? daje to gwarancję pracy z psychoterapeutą gruntownie przygotowanym do swojej pracy.

DOBRY PSYCHOLOG SZCZECIN ? OPINIE

Zapoznanie się z treścią witryny to oczywiście pierwszy krok, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej warto sprawdzić, czy w Internecie można znaleźć informacje dot. konkretnego gabinetu lub psychologa.

W przypadku, gdy nie możesz odnaleźć żadnych rekomendacji, to warto pamiętać, że ludzie chętniej dzielą się negatywnymi niż pozytywnymi opiniami, dlatego brak wypowiedzi lub ocen nie musi oznaczać  nic złego ? wręcz przeciwnie.

DOBRY PSYCHOLOG SZCZECIN ? PIERWSZA ROZMOWA 

Kiedy już dokonasz wyboru, pamiętaj, aby podczas pierwszego spotkania z psychoterapeutą zadać wszystkie niezbędne pytania, które sprawią, że poczujesz się pewnie i komfortowo. Oprócz kompetencji zawodowych psychoterapeuty, bardzo ważna jest atmosfera w gabinecie, która odgrywa bardzo ważną rolę w procesie leczenia.

Właśnie dlatego Ośrodek Psychoterapii i Szkoleń Psychologicznych gwarantuje Ci:

  • optymalny i holistyczny model psychoterapii
  • 100% dyskrecję, empatię i szacunek
  • zrozumienie Twoich problemów

PSYCHOLOG SZCZECIN ? KIEDY ROZPOCZĄĆ TERAPIĘ?

O skuteczności psychoterapii często decyduje zasada ?im wcześniej, tym lepiej?, która pozwala możliwie szybko zdiagnozować źródło problemu oraz efektywnie mu przeciwdziałać w oparciu o sprawdzone metody kliniczne.

Warto jednak pamiętać, że każdy moment jest dobry, ponieważ czasem tylko wsparcie specjalistów może uchronić Cię przed poważnymi konsekwencjami złej kondycji psychicznej lub choroby.

W tej sytuacji pewnie zastanawiasz się, który nurt psychoterapii jest dla Ciebie najlepszy ? dowiedz się więcej i zaufaj naszym doświadczonym specjalistom, którzy zaproponują Ci optymalną formę terapii.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ ? NIE ODKŁADAJ DECYZJI DO JUTRA.

ZAPRASZAMY PO ZDROWIE I UŚMIECH